Portfele
Swipe (SXP) – Opis Kryptowaluty i Aplikacji.

Opublikowano
8 miesięcy temu-

Swipe w skrócie:
- Swipe to aplikacja pozwalająca kupować i sprzedawać kryptowaluty
- Firma oferuje karty płatnicze z wieloma bonusami.
- Token SXP jest wykorzystywany do stakingu i opłacania prowizji.

Spis Treści
Co to jest Swipe?
Swipe to firma oferująca szeroki wachlarz usług związanych z kryptowalutami i technologią blockchain. W ofercie znajdziemy usługi takie jak:
- Portfel kryptowalutowy.
- Karty umożliwiające płatności z wykorzystaniem walut wirtualnych.
- Rozwiązania przyjmowania płatności dla biznesu.
- Pożyczki i lokaty kryptowalutowe.
Firma pomimo stosunkowo krótkiego czasu na rynku zdążyła nawiązać współpracę z gigantami takimi jak Coinbase i Binance.
Portfel aplikacji Swipe.
Aplikacja jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem iOS i Android, obecnie wspiera ponad 30 krypto aktywów.
Na portfelu można przechowywać:
Swipe, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Compound, Litecoin, Ethereum Classic, Binance Coin, Wrapped Bitcoin, Elrond, Travala, ChainLink, Band Protocol, XRP, Cardano, EOS, Tron, ARK, Digibyte, RavenCoin, Cosmos, BAT, 0x, Decentraland, Tether, BUSD, PAX, DAI, USDC.

Podczas korzystania z takiego rozwiązania jako naszego głównego portfela należy mieć na uwadze że nie jest to rozwiązanie zdecentralizowane. Środki są przechowywane na wewnętrznej platformie a nie na zdecentralizowanym portfelu do którego posiadamy frazę seed.
Firma jednak dokonała wszelkich starań aby środki klientów były bezpieczne. Portfel Swipe jest zabezpieczony poprzez:
- Binance SAFU – 200 milionów dolarów.
- Coinbase Custody – 100 milionów dolarów.
- Bitgo – 100 milionów dolarów.
Portfel oferuje proste kupowanie i sprzedawanie kryptowalut, istnieje również możliwość doładowania konta przy użyciu karty płatniczej i przelewu bankowego SEPA i Swift.
Karty Swipe.

Karty płatnicze oferowane przez aplikację to Visa Debit połączone bezpośrednio z portfelem kryptowalutowym. Na platformie są dostępne 4 rodzaje kart, różniące się wymaganiami dotyczącymi stakingu i bonusami.
Posiadacze karty Swipe mogą liczyć na cashback od jednego do nawet pięciu procent, oraz darmowe usługi typu Spotify, Netflix, Uber czy AirBnb.
Więcej informacji o każdej z dostępnych kart można znaleźć na tej stronie.
Token Swipe SXP.

Kryptowaluta SXP to token ERC-20 zbudowany na sieci Ethereum. Token jest wykorzystywany do uiszczania opłat za różne usługi które platforma Swipe oferuje. Staking tej kryptowaluty jest wymagany przy zamawianiu karty płatniczej.
Firma jest w trakcie budowania własnego ekosystemu zdecentralizowanych finansów gdzie SXP ma być wykorzystywany do nadzorowania i decydowania o rozwoju projektów opartych na nim.
Przy uiszczaniu opłat przy użyciu SXP, 80% opłaty jest niszczone przez smart kontrakt co sprawia że token jest deflacyjny.
Podsumowanie i opinia o projekcie.
Swipe jest bardzo interesującym, dopiero wschodzącym projektem który w tym momencie przypomina wczesne dni Crypto.com. Prosta w użyciu aplikacja, karty płatnicze z cashbackiem i interesującymi bonusami sprawiają że aplikacja jest w stanie przyciągnąć dużą liczbę początkujących inwestorów i osób zainteresowanych walutami wirtualnymi.
Przejęcie firmy przez Binance pozwala na radykalne przyspieszenie rozwoju technologii i dostęp do doświadczonych ludzi oraz szerokiej infrastruktury Binance.
Istnieje duża szansa że token SXP powtórzy sukces crypto.com.

Co to jest MetaMask?
MetaMask to portfel kryptowalutowy pozwalający przechowywać Ethereum oraz tokeny korzystające z blockchaina Ethereum w standardach ERC20, ERC721, ERC1155 i inne.
Portfel jest przystosowany do korzystania z aplikacji web3 lub dAapp’ów.
Dzięki MetaMask użytkownicy są w stanie połączyć się z praktycznie każdą zdecentralizowaną aplikacją dostępną na rynku.
Kilka przykładów aplikacji których można używać przy pomocy portfela Web3 i których szczegółowe opisy znajdują się na naszej stronie to:
- Compound Finance – Pożyczki na blockchainie.
- InstaDapp – Interface do zarządzania zdecentralizowanymi finansami.
- TokenSets – Automatyczne portfolio.
- Synthetix – Platforma do handlu syntetycznymi aktywami.
- dYdX – Zdecentralizowana platforma tradingowa.
Zdecentralizowanych aplikacji jest znacznie więcej a pełną ich listę można znaleźć na stronie State Of The Daaps.
Na jakich urządzeniach można zainstalować MetaMask?
Kryptowalutowy portfel MetaMask jest dostępny do zainstalowania w przeglądarkach internetowych takich jak Google Chrome, Firefox oraz Brave.
Występuje on również w wersji mobilnej na urządzenia z systemem operacyjnym Android oraz iOS.
Aplikację można pobrać odwiedzając stronę Metamask.io lub bezpośrednio w Chrome Store, Google Play Store lub App Store na urządzeniach z iOS.
Istnieje możliwość połączenia portfela przeglądarkowego z mobilnym, nie ma potrzeby tworzenia osobnych portfeli dla różnych urządzeń.
Jak założyć portfel MetaMask?
Na samym początku należy pobrać i zainstalować aplikację portfela w przeglądarce internetowej lub na urządzeniu mobilnym.
Tutaj przedstawimy proces zakładania portfela w przeglądarce, ten sam proces na telefonie powinien być bardzo podobny.
- Wyszukaj “MetaMask” w sklepie Chrome.

- Naciśnij dodaj do Chrome i potwierdź dodanie rozszerzenia. U góry przeglądarki pojawi się logo MetaMask i aplikacja przeniesie cię do ekranu startowego.
- Naciśnij Rozpocznij.

- Aby utworzyć nowy portfel wybierz opcję “Tak, zacznijmy od początku!” a następnie naciśnij niebieski przycisk Utwórz portfel.

- Pojawi się informacja o pomocy w ulepszaniu oprogramowania MetaMask. W tym kroku możesz nacisnąć szary przycisk No, Thanks lub niebieski I Agree – Nie ma to znaczenia.

- Kreator poprosi cię o utworzenia hasła które będzie służyło do logowania do portfela za każdym razem kiedy będziesz z niego korzystać. Utwórz silne hasło zawierające duże i małe litery, najlepsze hasło to takie które na przemian ma cyfry, litery oraz znaki specjalne. Po stworzeniu i wpisaniu hasła naciśnij niebieski przycisk Utwórz.

- Teraz najważniejszy krok, tutaj zostanie wyświetlona twoja fraza zapasowa (fraza seed). Przepisz wyświetlone słowa na kartkę papieru i schowaj ją w bezpiecznym miejscu gdzie nie będzie narażona na zniszczenie lub kradzież. Fraza seed będzie niezbędna do odzyskania środków na portfelu w przypadku utraty dostępu do urządzenia na którym znajduje się portfel. Ważne jest aby nie przechowywać tej frazy na komputerze albo na telefonie, nie zaleca się również fotografowania ekranu, najlepszy sposób to ręczne zapisanie słów seed na papierze w kilku kopiach.

- Po zapisaniu frazy seed naciśnij przycisk Dalej, następnie potwierdź kolejność słów.

- Gratulacje! Twój portfel jest gotowy do użycia. Możesz się do niego zalogować klikając ikonę lisa w prawym górnym rogu przeglądarki.

Jak dodać środki do MetaMask?
Przelewanie kryptowalut na portfel jest stosunkowo proste.
W wersji przeglądarkowej należy nacisnąć Buy a następnie wybrać opcję “Zdeponuj Ether bezpośrednio” nacisnąć Zobacz konto i przesłać Ethereum na podany adres.
Natomiast w wersji mobilnej, naciskamy 3 kreski w lewym górnym rogu aplikacji, naciskamy Add funds i przesyłamy środki na podany adres.
Warto zaznaczyć że transakcje na blockchainie Ethereum pobierają opłatę transakcyjną w postaci ETH, zawsze na portfelu należy mieć kilka dolarów w Etherze aby dokonać opłaty za transfer.

Jak korzystać z zdecentralizowanych aplikacji?
Kiedy mamy utworzone konto MetaMask na którym znajdują się środki, następnym krokiem będzie korzystanie z zdecentralizowanych aplikacji.
Możliwości jest wiele, lecz na sam początek warto skorzystać z zdecentralizowanej giełdy Uniswap.
Aby to zrobić należy udać się pod adres app.uniswap.org lub w aplikacji mobilnej skorzystać z zakładki Browser.
Aby połączyć się z aplikacją w prawym górnym rogu klikamy Connect To A Wallet i z dostępnych opcji wybieramy MetaMask. Następnie odblokowujemy portfel poprzez wpisanie wcześniej ustalonego hasła.
Teraz portfel jest gotowy do handlu na Uniswap.
Wybieramy z listy jaki token chcemy zamienić na jaki i klikamy Swap, następnie Confirm Swap. Pojawi się okno portfela w którym jeszcze raz musimy zatwierdzić transakcję.

W przypadku korzystania z Uniswap lub innych aplikacji po raz pierwszy będzie wymagane udzielenie dostępu smart kontraktowi do naszego portfela. Wtedy klikamy Approve i zatwierdzamy transakcję w portfelu.
Jak dodać token do MetaMask?
Często może się zdarzyć że nie widzimy danego tokena który powinien znajdować się na portfelu. Nie jest to żaden błąd i nie ma potrzeby paniki.
Aby dodać kryptowalutę do portfela należy zejść na sam dół i nacisnąć Dodaj Token następnie opcję szukaj lub własny token.
W polu adres kontraktu tokena należy wkleić adres tokena który można znaleźć na Ether Scan lub w bardzo prosty sposób na stronie Coin Gecko.
Po wklejeniu adresu klikamy Dalej a następnie Dodaj Tokeny.

Podsumowanie i opinia.
MetaMask to obecnie najpopularniejszy portfel Ethereum na rynku, prostota używania i przejrzysty interfejs sprawiają że przyjemnie się korzysta z takiego rozwiązania.
Możliwość używania zdecentralizowanych finansów i aplikacja mobilna jest dużym plusem.
Na portfelu można przechowywać praktycznie każdy token Ethereum nawet tokeny kolekcjonerskie takie jak wirtualna sztuka NFT oraz blockchainowe domeny.
Każda osoba zainteresowana tematem kryptowalut i defi powinna zaopatrzyć się w ten portfel.
Portfele
Celsius Network – Opis i Opinia o Platformie Zarobkowej.

Opublikowano
6 miesięcy temu-
2 listopada 2020
Czym jest Celsius Network?
Celsius Network to platforma służąca do zarabiania odsetek na kapitale w postaci kryptowalut oraz do zaciągania pożyczek z zabezpieczeniem w kryptowalucie.
Podobnie jak pieniądze wpłacone na lokacie bankowej, cały proces zarabiania odsetek kapitałowych w aplikacji Celsius jest stosunkowo prosty.
Użytkownicy muszą zdeponować wybraną przez siebie kryptowalutę na konto w aplikacji. Następnie raz w tygodniu, w poniedziałek wypłacane są zarobione odsetki.
Pożyczanie środków również nie jest skomplikowanym procesem. Należy wybrać interesującą nas kwotę pożyczki i wskazać kryptowalutę która będzie pójdzie pod zastaw i zabezpieczy zaciągnięte zobowiązanie.
Aplikacja Celsius posiada również funkcję przesyłania środków pomiędzy użytkownikami, pomimo iż sama w sobie nie jest portfelem kryptowalutowym.

Ile można zarobić korzystając z aplikacji Celsius Network?
Kwota możliwa do zarobienia w aplikacji Celsius zależy od kilku czynników.
Pierwszą zmienną będzie dostępne oprocentowanie danej kryptowaluty w konkretnym momencie. Oprocentowanie krypto aktywów jest uzależnione od popytu i podaży na daną kryptowalutę i cały czas ulega zmianom.
Kiedy na rynku istnieje większe zapotrzebowanie przykładowo na Bitcoina, wtedy osoby zaciągające pożyczki na Celsius będą skłonne płacić większe odsetki od pożyczonego kapitału.
Tym samym osoby które swój kapitał udostępniają będą zarabiać więcej.
Analogiczna sytuacja występuje gdy na daną pozycję popyt spada, wtedy oprocentowanie również ulegnie zmniejszeniu.
Aktualne oprocentowanie kryptowalut na platformie Celsius wynosi od 2,53% do aż 21,49% rocznie.
Najwięcej zarobimy na depozytach stablecoinów takich jak Tether, USDC czy DAI, natomiast w tym momencie najmniej oprocentowaną kryptowalutą jest Kyber Network (KNC)
Pełne zestawienie i aktualne stawki dla każdej kryptowaluty można znaleźć pod tym linkiem.

Skąd bierze się tak wysokie oprocentowanie?
Wiele osób widząc oprocentowanie większe niż 5% podnosi brwi i zaczyna się zastanawiać gdzie jest haczyk. Czy Celsius to kolejna piramida finansowa wabiąca nieświadomych ludzi wysokim oprocentowaniem?
Bez zgłębienia tematu, mogłoby się tak wydawać, szczególnie gdy w tradycyjnym banku stopa zwrotu na poziomie wyższym niż 1% to niesamowicie rzadko spotykane zdarzenie.
Więc o co tu chodzi, skąd Celsius bierze tak wysokie stopy zwrotu?
Model biznesowy firmy jest stosunkowo prosty, Celsius udziela pożyczek zabezpieczonych aktywami (ang. asset-backed loan), w których średnie oprocentowanie wynosi około 9% (i jest zmienne w zależności od popytu i podaży)
Głównymi pożyczkobiorcami lub jak kto woli klientami firmy są: kryptowalutowe giełdy oferujące handel z dźwignią, fundusze hedgingowe oraz traderzy instytucjonalni.
Wysokie odsetki od kapitału pożyczonego na tego typu rynku nie są niczym dziwnym, w dodatku warto wspomnieć że firma odpowiedzialna za Celsius przekazuje 80% swojego przychodu do społeczności używającej ich aplikacji.
Na dzień pisania tego materiału Celsius zarządza aktywami o łącznej wartości 1,5 miliarda dolarów, jak wynika z ich oficjalnych raportów.

Czy Celsius Network jest bezpieczny?
Firma została założona w 2017 roku przez Alexa Mashinsky który aktualnie zajmuje pozycję CEO oraz przez Daniela Leona który obejmuje pozycję COO w firmie.
Od tamtego czasu zdążyli zbudować zaufanie społeczności oraz udowodnić że firma jest wypłacalna.
Fakt że udzielają oni tylko pożyczek zabezpieczonych aktywami sprawia że kapitał jest obarczony niższym ryzykiem.
Trzeba jednak mieć na uwadze że Celsius network to nie bank i środki trzymane w aplikacji nie są gwarantowane.
Firma w swojej sekcji pytań i odpowiedzi zaznacza że nie posiada ubezpieczenia na środki które są aktualnie w rękach pożyczkobiorców. Natomiast gdy kapitał nie jest w użyciu, jest on przechowywany na rachunkach firm Fireblocks oraz PrimeTrust gdzie podlega ubezpieczeniu.

Na pytanie czy używanie aplikacji Celsius jest bezpiecznie każda osoba musi odpowiedzieć sobie sama, warto przed wypłaceniem środków dokładnie przeczytać regulamin świadczenia usługi i wtedy zdecydować czy ta platforma odpowiada twojej personalnej tolerancji na ryzyko.
Dołącz do Celsius Netwok i uzyskaj 20$ bonusu kiedy wpłacisz 200$ albo więcej!
Kod Bonusu: 1155131060
Celsius Network Opinie.
Wiele osób korzysta z aplikacji na co dzień i chwali się pozytywnymi doświadczeniami. Opinie o firmie na popularnej stronie Trustpilot są bardzo pozytywne ze średnią oceną 4,5/5.
Na innych stronach internetowych opinie zamieszczanie przez użytkowników aplikacji są również pozytywne.
Wiele ludzi wskazuje możliwość szybkich wpłat i wypłat, dostępność zróżnicowanych kryptowalut oraz wysokie stopy zwrotu jako plusy aplikacji.
Do minusów należą brak dostępu do kluczy prywatnych portfela, wypłata oprocentowania w tokenie CEL, brak dostępu do aplikacji z poziomu komputera.

Do czego jest wykorzystywany token CEL?
Token CEL to natywna kryptowaluta platformy Celsius. Jest on wykorzystywany do zarabiania dodatkowych środków kiedy wybierzemy wypłaty właśnie w tym tokenie.
Według statystyk dostępnych na stronie projektu, użytkownicy decydujący się dostawać wypłatę w tokenie CEL, zarabiają średnio o 30% więcej niż osoby które tego nie robią.
Trzymanie tokena CEL na portfelu zapewnia również niższe oprocentowanie w przypadku spłacenia pożyczki zaciągniętej w aplikacji.

Na jakich kryptowalutach można zarabiać?
Aplikacja wspiera 36 różnych kryptowalut na których użytkownicy są w stanie zarabiać.
Znajdziemy tutaj wiele najpopularniejszych kryptowalut, są to między innymi
- Bitcoin
- Ethereum
- Dash
- Litecoin
- Chainlik
- XRP
- EOS
Mniej popularne a również dostępne w aplikacji i godne uwagi kryptowaluty to: Kyber Network, Uniswap, Matic Network, Synthetix oraz praktycznie każdy stablecoin dostępny na rynku.
Podsumowanie.
Celsius Network to ciekawa propozycja dla osób które chcą zarabiać dodatkowe środki na swoich kryptowalutach, firma odpowiedzialna za Celsius jest transparentna i godna zaufania, co przy świadczeniu usług finansowych jest bardzo ważne.
Jeżeli ten opis był przydatny i chcesz przetestować aplikację na własnej skórze, link do pobrania znajduje się poniżej.
Dołącz do Celsius Netwok i uzyskaj 20$ bonusu kiedy wpłacisz 200$ albo więcej!
Kod Bonusu: 1155131060
Rejestrując się z naszego linku pomagasz wspierać niezależną publikację, dziękujemy!

Dharma w skrócie:
- Dharma to portfel Ethereum posiadający integrację z DeFi.
- Celem projektu jest uproszczenie korzystania z kryptowalut dla nowych użytkowników.
- Portfel oferuje darmowe transakcje.

Co to jest Dharma.io?
Dharma podobnie jak Argent to tak zwany “smart wallet”. Nowy typ portfela Ethereum zapewniający niezwykłą prostotę korzystania.
Smart portfele nie wymagają zapisywania i zapamiętywania długich fraz seed, które przy tradycyjnych portfelach służą do odzyskiwania środków. Smart wallety automatycznie zapisują frazę seed na naszym urządzeniu. Bardziej szczegółowe wyjaśnienie działania tego typu portfeli można znaleźć tutaj.

Funkcjonalność portfela.
Dharma ma ambicje na stanie się kryptowalutowym odpowiedniem Venmo lub Cash App. Prostota korzystania i nowoczesny interface są tutaj na pierwszym miejscu.
Portfel pozwala na stworzenie unikalnych nazw użytkownika które zastępują długie i trudne do zapamiętania adresy Ethereum.
Aplikacja oferuje automatyczną i bezpłatną integrację z popularnym protokołem DeFi – Compound Finance. Wpłacając na portfel kryptowalutę DAI – token jest automatycznie przekazywany do protokołu i konwertowany w dDAI – Dharma DAI. Dzięki takiej implementacji użytkownicy są w stanie zarabiać dodatkowe odsetki na swoim stablecoinie. Stopy procentowe nie są stałe i często się zmieniają, zazwyczaj wynoszą pomiędzy 2% a 7% w skali roku.
Jak na pełnoprawne narzędzie do obsługi zdecentralizowanych finansów przystało, Dharma oferuje bezpłatną integrację z obecnie najpopularniejszą zdecentralizowaną giełdą kryptowalut – UniSwap. Zamiany są dokonywane błyskawicznie bez konieczności wcześniejszego zatwierdzania środków i uiszczania opłaty transakcyjnej.
Na Dharmie możemy trzymać praktycznie każdy token ERC-20 i sprawdzać jego cenę oraz wykres.
Dla osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych dostępne są depozyty oraz wypłaty przy użyciu kart kredytowych i kont bankowych.

Historia projektu.
Pomysł na stworzenie tego typu usługi pojawił się w 2017 roku. Firma została założona przez Brendana Forstera i Nadava Hollandera – byłych pracowników Coinbase i Google.
W przeciwieństwie do wielu kryptowalutowych projektów powstałych w tamtym okresie, twórcy Dharma zamiast ICO zdecydowali się na tradycyjny dla technologicznych startupów model finansowania. W początkowej rundzie udało się pozyskać 120 tysięcy dolarów.
Usługa początkowo miała być protokołem pożyczkowym i konkurować z powstałym w tym samym czasie Compound Finance. Jednak po co ze sobą konkurować jak można współpracować – Dharma obecnie wykorzystuje integrację z Compound.
Na ten moment projekt jest wspierany przez jednych z najważniejszych graczy na rynku kryptowalut z doliny krzemowej – Y Combinator, Coinbase i Polychain Capital.
Czy Dharma to bezpieczne rozwiązanie?
Portfel jest non-custodial co oznacza że tylko my mamy dostęp do naszych środków. Projekt jest open-source a kod źródłowy można zobaczyć na GitHubie.
Za sprawdzenie kodu źródłowego i znalezienie ewentualnych błędów była odpowiedzialna znana i szanowana organizacja Trail of Bits – dokumenty dotyczące sprawdzenia kodu są dostępne tutaj.
Warto jednak zaznaczyć że zdecentralizowane finanse i projekty opierające się na nich, nadal pozostają technologią eksperymentalną która jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Nie można bagatelizować ryzyka które z tego płynie.

Podsumowanie i opinia o Dharma.io
Dharma jest jednym z moich ulubionych portfeli DeFi, głównie ze względu na darmowe transakcje i swapy pomiędzy tokenami.
Oszczędności na zamianach przy obecnej cenie gazu Ethereum są niesamowite. Jednak warto zaznaczyć że ta funkcjonalność jest częścią kampani marketingowej mającej na celu pozyskanie nowych użytkowników. Darmowe swapy nie mogą trwać wiecznie i najpewniej Dharma nie będzie ich oferować w następnych tygodniach lub miesiącach.
Prosty, kolorowy i futurystyczny interfejs jest dużym plusem tego portfela. Według mnie Dharma będzie rosła w siłę wraz z rozwojem rynku kryptowalut.

ByBit – Omówienie i Recenzja Giełdy Kryptowalut.

8 Sprawdzonych Sposobów Na Szybki Zakup Bitcoina i Innych Kryptowalut.

Zdecentralizowana giełda 1inch i ich nowy token.

Inwestowanie w DeFi – Co to jest DeFi Pulse Index?

Jak Zarabiać na Dodawaniu Płynności do Uniswap?
Popularne
- Giełdy9 miesięcy temu
Co to jest SwissBorg + Bonus do 100€.
- Giełdy8 miesięcy temu
Crypto.com – Opis i Recenzja Platformy.
- DeFi5 miesięcy temu
MetaMask – Co To Jest i Jak Korzystać?
- Wiedza9 miesięcy temu
Band Protocol (BAND) – Opis Kryptowaluty
- Portfele6 miesięcy temu
Celsius Network – Opis i Opinia o Platformie Zarobkowej.
- Wiedza8 miesięcy temu
Polkadot (DOT) – Opis Kryptowaluty.
- DeFi4 miesiące temu
Zdecentralizowana giełda 1inch i ich nowy token.
- DeFi9 miesięcy temu
Aave – Unikatowa Platforma DeFi.